Saulės energija

KOKĮ ESO TARIFO PLANĄ PASIRINKTI SAULĖS ELEKTRINEI

AKTUALI INFORMACIJA GAMINANTIEMS VARTOTOJAMS

Įsirengus saulės elektrinę reikia pasirinkti vienos laiko zonos elektros tiekimo tarifą bei pasinaudojimo tinklais planą, kad galėtumėte kaupti perteklinę elektros energiją ir ją susigrąžinti tuomet kada jos reikės.

Už susigrąžinta elektros energiją turite susimokėti, tam yra paslaugos mokestis ir šiai dienai yra keturi planai kuriuos galite pasirinkti.

PLANAI

  1. Atsiskaitymas už gautą pasaugotą energiją: 0,05445 EUR / kWh (pvz. atiduodate į tinklą 100 kWh, o vakare kuomet nėra saulės susigrąžinote 1kWh atgal, tuomet susimokėsite 0,05445 EUR. Jeigu naudotumėte standartinį tarifą mokėtumėte ~0,141 EUR.
  2. Atsiskaitymas už elektrinės instaliuotą galią – kiekvieną mėnesį mokamas fiksuotas įkainis atitinkantis įsirengtos saulės elektrinės galią: 3,1944 EUR / kW / mėn (pvz. įsirengus 10 kW elektrinę kiekvieną mėnesį mokėsite 31,944EUR.)
  3. Atsiskaitymas mišriu būdu: už susigrąžintą elektros energiją 0,02662 EUR / kWh ir +už įsirengtą galią 1,5972 EUR / kW / mėn.
  4. Atsiskaitymas kilovatvalandėmis: 41 % nuo patiektos į tinklą elektros energijos. Dalis sukauptos perteklinės energijos yra paliekama tinklams, tokiu atveju nereikia mokėti už susigrąžinta pasaugotą elektros energiją.

1Planą Rekomenduojame, kai suvartojama apie 35-40% pagamintos elektros energijos iš karto – dienos metu kuomet pilnu pajėgumu gaminama elektros energija.

2Planą Rekomenduojame, kai nežinote kaip dažnai reikės atsiimti iš tinklo pasaugotą elektros energiją arba kiek iš karto sugebėsite jos suvartoti.

3Planas yra retai ekonomiškai naudingas.

4Planą Rekomenduojame, kai pasistatote didesnio galingumo elektrinę nei Jums reikia. Tarkim planuojate po poros metų įsirengti šilumos siurblį ar elektromobilį ir tam, kad nereiktų įsirenginėti papildomai modulių pasirinkote didesnio galingumo elektrinę. Tuomet tuo kiekiu kurio nesuvartojate galite padengti tinklų pasaugojimo mokestį.

Planą rekomenduojame rinktis pagal tai kiek elektros energijos suvartosite iš karto. Pasirinkimą galėsite keisti kiekvienais metais.

Svarbu! Elektros energija yra „kaupiama“ iki balandžio 1d. tuomet ESO tinkluose sukaupta elektros energija nurašoma ir pradedama kaupti iš naujo – jeigu pasigaminote daugiau negu suvartojote perteklinė dalis nurašoma.  Kuo tiksliau parenkamas saulės elektrinės galingumas tuo efektyviau suvartojama elektros energija.

Kodėl taip yra? Kadangi elektros energija kurią jūs pateikėte į tinklą pasaugojimui, nėra iš tikrųjų pasaugota. Reiškiasi neegzistuoja baterija kurioje yra kaupiama Jūsų perteklinė elektros energija ir saugojama iki Jums reikės. Jūsų pagaminta perteklinė elektros energija iš karto yra suvartojama pvz. kaimyno ir jam tiekiama būtent tuo metu kuomet ją pagaminate, už tą kainą kurią jis moka tuo metu. Po metų ta kaina jau gali skirtis, kadangi elektros energija kiekvienais metais tendencingai auga ir atsirastų disbalansas – nesutapimas tai už kiek Jūs atidavėte elektros energiją ir už kiek norite ją atgaut.

Todėl yra svarbu įsirengti elektrinę tokią, kokios būtent reikia.