Saulės energija

On-grid ir Off grid saulės elektrinės

Šiandien mes aptarsime dažnai pasitaikančias klaidas, klausimus bei problemas, su kuriomis tenka susidurti pradedantiesiems kurti savo saulės elektrinę ar tiems kurie tik pradeda tyrinėti šį atsinaujinantį elektros energijos išgavimo būdą.

Šio straipsnio tikslas yra užkirsti kelią įprastoms galvos skausmą keliančioms ir galbūt brangiai kainuojančioms problemoms ir padeti pasirinkti tinkamą saulės elektrinės sistemą.

Įsirengę saulės elektrinę, pradėsite gaminti savo elektros energiją. Ar tai reiškia, kad busite atjungti nuo skirstomųjų elektros tinklų?

 

Pagrindniai saulės elektrinių tipai

  • On-Grid saulės elektrinė: prijungta prie skirtstomųjų elektros tinklų. Saulės elektrinės pagaminta elektros energija pirmiausiai tiekiama namuose esančiai apkrovai, o pagamintos energijos perteklius yra nukreipiamas pasaugojimui į elektros tinklus.
  • Off-Grid saulės elektrinė: neprijungta prie skirtstomųjų elektros tinklų. Saulės elektrinės pagaminta elektros energija tiekiama namuose esančiai apkrovai arba akumuliatorių krovimui.

 

 

Praktika rodo, kad dauguma žmonių renkasi On-Grid saulės elektrines. Kodėl?

Jūsų saulės elektrinė generuoja elektros energiją, tačiau jums reikia išsaugoti energiją vėlesniam naudojimui(vakarui, apsiniaukusiom dienom ir t.t). Jei turite prieigą prie elektros tinklų, tuomet juose galite kaupti pagamintą perteklinę elektros energiją. Skirstomieji elektros tinklai jums suteiks tokią galimybę už pasaugojimo mokestį ir leis jums naudotis jais tarsi akumuliatorium, sukauptą elektros energiją naudosite kada tik prireiks.

Off-Grid saulės elektrinė neturi prieigos prieskirstomųjų elektros tinklų, todėl joms reikalingas kitas energijos kaupimo metodas. Tai reiškia, kad norint kaupti pagamintą perteklinę elektros energiją ir ją naudoti pvz. vakare, reikalinga akumuliacinė elektros saugojimo sistema. Akumuliacinė saugojimo sistema yra ganėtinai brangi, kadangi reikalingi akumuliatoriai. Pasirinkę Off-grid saulės elektrinę galite visiškai atsijungti nuo elektros tinklų, tačiau įsirengti tokio tipo elektrinę reikalinga salyginai didesnė investicija, o atsipirkimo atžvilgiu tai tampa visiškai nenaudinga.

 

 

On-grid ar Off-grid saulės elektrinės?

Esmė yra ta, kad taupyti pinigus ir būti nepriklausomiems nuo tinklo yra tarpusavyje nesuderinami. Off-grid akumuliacinės sistemos ,,valgo‘‘ Jūsų investiciją, o tinklui priklausančios On-Grid saulės elektrinės spartina atsipirkimo laikotarpį.

Jums nereikia Off-Grid saulės elektrinės, kad gautumėte saulės energijos privalumus. Jei jūsų nuosavybė turi prieigą prie elektros tinklų, tuomet On-Grid saulės elektrinė, susieta su elektros tinklais, sparčiausiai atpirks Jūsų investuotus pinigus.