Saulės energija

Saulės elektrinės žiemą

Saulės elektrinės generuoja elektros energiją ištisus metus.  Žiemą, saulės moduliai veikia efektyviau, nes saulėtas ir šaltas oras yra kur kas palankesnis saulės elektrinėms generuoti elektrą, kadangi fotovoltinių modulių efektyvumas didėja mažėjant temperatūrai. Nors žiemą galime tikėtis mažiau saulėtų dienų, bet reikėtų nepamiršti, kad saulės elektrinės vis tiek generuoja elektrą, net ir esant didesniam debesuotumui, o saulėtą žiemos dieną jūsų elektrinė bus net efektyvesnė nei vasarą, kai lauko temperatūra yra daug aukštesnė.

Vasarą pagamintos elektros perteklius yra saugomas ESO elektros tinkluose tam, kad žiemą, kai saulės elektrinės gaminamas elektros energijos kiekis sumažėja, anksčiau pagamintą perteklinę elektrą būtų galima atsiimti ir naudoti, ko pasekoje mažesnis elektros generavimas žiemą yra menka problema, dėl kurios neverta nerimauti.

Nepamirškite, kad:

  • Visi saulės moduliai yra suprojektuoti, kad atlaikytų tam tikrą svorį –  sniegas paprastai nebūna pakankamai sunkus, kad kiltų problemų. Visoms saulės panelėms atliekami apkrovų bandymai, siekiant įvertinti patvarumą ir kokybę. Kuo aukštesni apkrovų rodikliai, tuo jūsų moduliai geriau atlaiko sunkaus sniego svorį;
  • Jei sniegas uždengia jūsų plokštes, jos negali gaminti elektros energijos. Nes saulės elektrinei gaminti energiją reikia saulės spindulių, taigi, jei jūsų saulės modulius padengs sniegas, jos negeneruos elektros energijos. Bet dauguma plokščių yra pasvirę kampu, todėl sniegas slinks savaime, tačiau tai gali užtrukti. Modulius lengva nuvalyti turint tinkamą įrangą, pavyzdžiui saulės modulių sniego šluotą ar panašų įrankį, skirtą saulės baterijų sniego valymui, kurio šereliai yra švelnūs ir nesubraižys plokščių paviršiaus;
  • Žiemos mėnesiai yra naudingi energijos gamybai, jei jūsų panelių nedengia sniegas. Šaltas, saulėtas oras iš tikrųjų palankus elektros energijai išgauti iš saulės modulių. Nes kaip ir dauguma elektronikos elementų, saulės elektrinė efektyviau veikia šaltomis sąlygomis nei karštomis. Tai reiškia, kad jūsų moduliai pagamins daugiau elektros energijos žiemos saulėtu laikotarpiu, nei vasaros saulėtu laiku, per tą patį laiką.

Žinant, kad saulės elektrinė gali gaminti elektrą ir žiemą, reikia apsvarstyti ir tai, kad žiema yra geriausias laikas įsirengti saulės elektrinę. Tad jei norite apie 4 kartus sumažinti elektros išlaidas, investuokite į savo būstą ir į švaresnės aplinkos kūrimą. Naudodamiesi „Energija24“ skaičiuokle, galite pasižiūrėti, kokio galingumo saulės elektrinės reikia jūsų poreikiams. Taip pat galite palyginti įrangos parinktis ir kainas, kad rastumėte sau tinkamą saulės modulių sistemą. Susisiekite su mumis el. paštu info@energija24.lt arba užpildykite trumpą formą kontaktų skiltyje ir mes su jumis susisieksime.