Saulės energija

Koks yra vidutinis saulės elektrinės atsiperkamumas?

Saulės elektrinės yra 100% atsinaujinančios energijos sprendimas. Fotomodulių montavimas gali padėti įmonėms įgyvendinti tvarumo tikslus. Tai sumažina išmetamų teršalų poveikį, o tai savo ruožtu gali pagerinti įmonės socialinį įvaizdį.

Viena didžiausių priežasčių, kodėl daugelis įmonių pereina prie saulės energijos, yra sumažinti savo eksploatavimo sąnaudas mažesnėmis sąskaitomis už energiją.  Vietoje pagaminta energija yra pigesnė, negu perkant iš tinklo. Tai gali būti didelis konkurencinis pranašumas, ypač įmonėms, veikiančioms pramonėje.

Dažniausiai kylantis klausimas – kiek laiko užtrunka, kol elektrinė atpirks visas įrengimo išlaidas?

Elektrinės atsipirkimo greitis priklauso nuo kelių veiksnių

Visi saulės elektrinių projektai yra individualiai pritaikomi pagal specifinius energijos bei finansinius reikalavimus. Nėra tokių sistemų, kurių atsipirkimo laikas būtų vienodas. Tikslus atsipirkimo laikotarpis priklauso nuo daugelio skirtingų veiksnių, tokių kaip:

 

Elektrinės galingumas

1. Jūsų dabartinis energijos suvartojimas ir išlaidos

Saulės elektrinių atsipirkimas yra trumpesnis tose rinkose, kuriose brangūs komunaliniai tarifai. Todėl pirmas žingsnis planuojant jegainės įrengimą yra jūsų esamos sąskaitos už elektros energiją įvertinimas. Labai svarbu susidaryti bendrą vaizdą apie jūsų suvartojamą energiją ir pastarųjų metų sąskaitas.

Ši informacija leidžia sukurti saulės elektrinės sistemą, kuri leis sutaupyti elektros energiją kompensuojant tam tikrą procentą elektros energijos.

 

Švari energija

2. Švarios energijos kiekis

Energijos kiekis, kurį sugeneruoja jūsų elektrinė tam, kad kompensuotumėte iš tinklo paimtos elektros energijos kiekį, priklauso nuo:

  • įrengtos jegainės dydžio,
  • įrengimo vietoje patenkančių tiesioginių saulės spindulių kiekio,
  • įrengimo kokybės (tiek įrangos, tiek montavimo).

Svarbu pilnai išnaudoti turimą vietą elektrinės įrengimui, užtikrinant didžiausią energijos kiekį įrengimo vietoje. Tai nebūtinai turi būti jūsų stogas –  gali būti tuščia žemės vieta, ar stovėjimo aikštelė.

 

jegainės įrengimo kaina

3. Saulės elektrinės įrengimo kaina

Kaina priklauso ne tik nuo komplekto kainos, bet ir nuo skatinimo priemonių. Jau keletas metų iš eilės europos sąjunga skatina saulės elektrinių įrengimą. Parama teikiama tiek individualių namų savininkams, tiek privačioms bei valstybinėms įmonėms. Nors elektrinės kasmet tampa vis pigesnės, dėka skatinimo priemonių ši investicija tampa dar labiau prieinama.

Parama fiziniams asmenims, įsirengiantiems saulės elektrines su paskola, siekia net 381 euro už kiekvieną instaliuotą kilovatą. O nenorintiems finansinių įsipareigojimų gyventojams šių metų spalio 1d. bus paskelbta 323 eurų dydžio parama už instaliuotą kilovatą.

Tačiau skatinimas amžinai nesitęs, todėl svarbu pasinaudoti skatinimo priemonėmis dabar, kol šios sąnaudų taupymo priemonės vis dar prieinamos.

 

Išlaidų padengimas

4. Elektrinės išlaidų padengimas

Saulės elektrinės finansavimas gali būti mokant visą pradinį kapitalą arba finansuojant išlaidas pasirinkus finansavimo įstaigas. Tai atrodo brangu, tačiau verta nepamiršti, jog finansavimo įstaigos skiria didesnę paramos išmoką. Taip pat yra galimybė reinvestuoti turimas lėšas kitoje srityje, su atitinkama lėšų grąža.

Žinoma, įrengimo kaštus galite padengti iš nuosavo kapitalo, tuomet suminės investicijos į elektrinę gaunamos truputį mažesnės

 

investavimas į saulės elektrines

Saulės energija yra nedidelės rizikos investicija, siūlanti nepakartojamą finansinę grąžą.

Mažesnės mėnesinės sąskaitos, mažesnis išmetamų teršalų pėdsakas ir dešimtmečiais naudojama atsinaujinanti elektra yra daugelio verslo sričių  pasirinkimas. Atsinaujinantys energijos šaltiniai padeda įmonėms apsisaugoti nuo nuo būsimo elektros tarifų padidėjimo.

Didėjant tinklo elektros įkainiams, irengimo atsipirkimo laikotarpis tampa trumpesnis, o jūsų sistemos grąža tampa didesnė. Dėl šios priežasties mes sukūrėme elektrinės skaičiuoklę, kuri padės apskaičiuoti atsiperkamumą.

Paprastai mūsų klientų investicijos atsiperka per 3,7 – 8 metus. Kadangi elektrinių tarnavimo laikas yra 25 ir daugiau metų, klientai mažiausiai 10 metų toliau naudosis nemokama saulės energija.

Susisiekite su mumis šiandien ir aptarsime energijos panaudojimo strategijas. Energija24 yra pasirengusi maksimaliai išnaudoti turimą plotą ir padėti išnaudoti finansavimo galimybes bei skatinimo priemones, kurios duos geriausią grąžą jūsų namų ar verslo ūkiui.