Saulės energija

Atsinaujinančių energijos šaltinių parama Lietuvoje – 385 mln. Eurų

Europos Komisija patvirtino 385 mln. Eurų atsinaujinančios energijos schemą, skirtą atsinaujinančių energijos šaltinių plėtrai Lietuvoje.

Lietuvos Vyriausybės planas jau gegužės mėn. įvesti naują schemą, kuri suteiks atsinaujinančių energijos šaltinių parama, pvz., Saulės, vėjo ir hidroenergijos, įrengimui šalyje, ir padės Lietuvai siekti tikslo, kad iki 2025 metų, ne mažiau 38% Lietuvoje suvartojamos elektros energijos būtų pagaminama iš atsinaujinančių elektros šaltinių.

Naujoji schema bus vykdoma iki 2025 metų liepos 1 d., arba kol bus pasiektas 38% tikslas, kuris bus atviras visiems atsinaujinančių energijos šaltinių įrenginiams.

Atsinaujinančius elektros šaltinius įsidiegiantys asmenys, pildydami paraiškas turės galimybę pasidnaudoti parama, kuri bus nustatoma konkurenciniu būdu visų tipų įrenginiams. Priemoka bus taikoma atsižvelgiant į įrenginio dydį ar įgyvendinamą atsinaujinančių energijos šaltinių technologiją.

Komisijos narys Margrethe Vestager, atsakingas už konkurencijos politiką, pabrėžė, kad: „Ši schema prisidės prie Lietuvos perėjimo prie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių ir tvaraus, aplinką tausojančio energijos tiekimo, atsižvelgiant į ES aplinkosaugos tikslus .“