Saulės elektrinė su akumuliatoriais – autonominė

Tai puikus pasirinkimas norintiems nesunaudotą elektros energiją kaupti akumuliatoriuose ar norintiems tapti nepriklausomais nuo elektros tinklų. Norint naudoti akumuliatorius kartu su saulės elektrine yra du būdai:

  1. Hibridinė saulės elektrinės sistema. Kai jūsų saulės elektrinė yra prijungta prie skirstomojo tinklo, bet taip pat norite įsirengti akumuliatorių sistemą, kad sumažintumėte  perteklinės energijos atidavimą į tinklą.
  2. Autonominė saulės elektrinės sistema. Kai norite tapti visiškai nepriklausomu nuo elektros energijos tiekėjų. Taip pat puikiai tiks vietovėse kuriose elektros tinklas nėra išvystytas, yra ganėtinai brangus arba jis nėra stabilus.

Hibridinės saulės elektrinės

Energijos kaupiklis (akumuliatorius) leidžia elektros energiją saugoti tada, kai ji yra gaminama, bet vartojimas yra mažesnis už gamybą arba vartojimo visai nėra. Kitaip tariant, naudojant akumuliatorius galima sumažinti arba visiškai išvengti saulės elektrinėje pagamintos elektros energijos atidavimo į tinklą ir taip sumažinti mokamą pasaugojimo mokestį energijos skirstymo operatoriui. Visas procesas vyksta taip – saulėtą dieną iš saulės elektrinės gaminama elektra pirmiausia keliauja į elektrą vartojančius įrenginius, tuomet į kaupiklį, o kai akumuliatorius yra pilnai užsipildęs perteklinė energija yra atiduodama į tinklą.

Tokios sistemos plačiai naudojamos visame pasaulyje, tačiau Lietuvoje, kol kas, tik retu atveju. Taip yra todėl, kad baterijos ganėtinai brangios, o pasaugojimo mokestis šiai dienai nėra itin didelis, o tai lemia, kad šiuo metu esančiomis kainomis, baterija atsipirktų kažkur per 20 metų.

Bet reikia įvertinti ir tai, kad ličio jonų baterijos, dėl efektyvumo didėjimo ir didelių mastų gamybos, pinga apie 15-20% kasmet, o pasaugojimo mokestis vis didėja, todėl galima prognozuoti, kad saulės elektrinės su kaupikliais pradės apsimokėti ir Lietuvoje. Pagal dabartines kainų tendencijas akumuliatoriai Lietuvoje turėtų pradėti labiau populiarėti maždaug 2027 metais. O tai reiškia, kad yra didelė tikimybė, kad dauguma dabar įsirengiančių saulės elektrines, ateityje prie šios sistemos pridės ir baterijų sistemą, nes apytikslis saulės elektrinės tarnavimo laikas yra 25 metai ir daugiau, tad renkantis įrangą reikėtų pagalvoti apie jų perspektyvas ateityje.

Šiuo metu mes su perspektyva į ateitį siūlome Huawei keitiklį, kuris turi specialią jungtį akumuliatorių sistemai, tad ateityje nereikės keisti įrangos, tik papildomai įsidiegti akumuliatorių sistemą ir keitiklis bus paruoštas darbui su akumuliatorine sistema. Keitiklį rasite mūsų puslapyje: https://energija24.lt/prekiu-katalogas/itampos-keitikliai-huawei/ (Puikus sprendimas turintiems elektros įvadą, norintiems gauti APVA paramą ir ateityje turėti galimybę prijungti akumuliatorių sistemą)

Taip pat jei jau dabar nuspręsite įsidiegti hibridinę sistemą turime puikų pasiūlymą tai – SOFAR AZZURO ZCS įtampos keitiklis, bei WECO akumuliatoriai. Šią sistemą taip pat rasite mūsų puslapyje: https://energija24.lt/elektrines-su-akumuliatoriais/ (Sprendimas turintiems elektros įvadą, norintiems gauti APVA paramą ir iš karto turėti akumuliatorinę sistemą – didesnė investicija lyginant su aukščiau minėta sistema, tačiau iš karto sukomplektuota su akumuliacine talpa).

Autonominė saulės elektrinės sistema

Pasitelkiant energijos kaupiklius galime sukurti autonominę sistemą. Taip tampate visiškai nepriklausomi nuo elektros energijos tiekėjų. Tačiau reikia gerai įvertinti kokio dydžio reikia saulės elektrinės, kad užtektų elektros energijos ne tik esamu laiku, o taip pat, kad galėtumėte gauti perteklių ir jį kaupti energijos kaupikliuose, kuriuos panaudosite tuo metu, kai saulės elektrinė negeneruos elektros enegrijos pvz. naktį ar apniukusiomis dienomis. Tokiu atveju reikia gerai apgalvoti kokio dydžio reikia energijos kaupikių, kad nepritrūktumėte energijos, net apsiniaukusiomis dienomis. Dažniausiai autonominės sistemos yra įrengiamos tik ten, kur finansiškai neapsimoka įrenginėti elektros tinklų arba tikslas yra turėti energetinę nepriklausomybę ir nepriklausyti nuo elektros energijos tiekėjų.

Planuojant pilnai autonominę elektrinę būtina atkreipti dėmesį į keletą aspektų:

  1. Šiai dienai turint elektros įvadą, planuoti pilnai autonominę elektrinę praktiškai neapsimoka – akumuliatoriai ganėtinai brangi investicija, kuri turi ribotą įkrovos/iškrovos skaičių.
  2. APVA parama – reikalinga įsivertinti ar bus taikoma APVA parama tokios sistemos įsirengimui.
  3. Jeigu neturite elektros įvado, o prijungimas paskaičiuotas ganėtinai brangus įsivertinkite tai, kad elektros įvadas suteiks pastovią elektrą, o autonominė elektrinė žiemos metu greičiausiai nebus pajėgi patenkinti poreikių dėl trumpų dienų bei sniego kuris uždengia saulės modulius.
  4. Autonominės elektrinės sprendimas labiau pritaikytas laikinam naudojimui kaip pvz. sodybose/sodo nameliuose, kur dažniausiai apsistojama šiltuoju metų laiku ar savaitgaliais.

Norint įsirengti autonominę sistemą, turime puikų pasiūlymą, tai SOFAR AZZURO ZCS įtampos keitiklis bei WECO Akumuliatoriai. Šią sistemą rasite mūsų puslapyje: https://energija24.lt/elektrines-su-akumuliatoriais/

Jeigu visgi nuspręsite įsirengti pilnai autonominę elektrinę rekomenduojame susisiekti detalesniam pokalbiui, tinkamos sistemos parinkimui, kadangi greičiausiai bus reikalingas ir dyzelinis generatorius suderintas su jūsų autonomine sistema bei kiti atitinkami sprendimai.

Turite klausimų – susisiekime!

Tel.: +37064446959

El. paštas: info@energija24.lt