Saulės energija

2021 Saulės elektrinių parama

Ar 2021 metais bus parama saulės elektrinei įsiregti? TAIP.
Netrukus bus skelbiamas naujas kvietimas 2021 gauti subsidiją namų saulės elektrinei įsirengti „Saulės elektrinių įrengimas namų ūkiuose“ skirta dar 9 mln. Eur ES lėšų
Priemonės įgyvendinimą administruoja Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) kuri pasirašė sutartį su Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) bei skelbs kvietimą gyventojams, norintiems įsirengti savo namų ūkiuose saulės elektrines.
Projektu bus siekiama padidinti vietinės elektros energijos, pagamintos iš atsinaujinančiųjų išteklių gamybos pajėgumus ir naudojimą bei paskatinti mažos − iki 10 kW galios saulės elektrinių įrengimą, skirtų elektros energijos gamybai namų ūkių reikmėms.
Pasak LVPA direktoriaus Aurimo Želvio, žalioji energetika – ne tik švariausia, bet ir pigiausiai gaminama, kas yra svarbu vartotojams, kylant elektros energijos kainoms.
„Ekologiška bei švari elektros energijos gamyba populiarėja tarp Lietuvos namų ūkių, o teikiama subsidija yra svari paskata padedanti apsispręsti dvejojantiems. Žmonės jau įsitikino, kad nuosava saulės elektrinė leidžia būti nepriklausomiems nuo centralizuoto tiekėjo ir apsirūpinti savo poreikius energija patiems“,− komentuoja A. Želvys.
Finansavimo gavėjas gali būti fizinis asmuo, nuosavybės teise valdantis Registrų centro Nekilnojamojo turto registre įregistruotą gyvenamosios paskirties pastatą (butą) arba sodo namą, į kurį bus nukreipiama elektra, pagaminta atsinaujinančių išteklių energiją naudojančiomis technologijomis kurios skirtos elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms.
Elektrinę galima įrengti fizinio asmens bet kokiais teisėtais pagrindais valdomame pastate arba žemės sklype. Tokių pastatų ar sklypų valdymo juridinis faktas taip pat turi būti įregistruotas Registrų centro Nekilnojamojo turto registre. Panaudos ar nuomos sutartis turi galioti ne mažiau kaip 6 m. nuo projekto registracijos formos pateikimo APVA dienos.
Elektrinės įrengimo objektas gali būti vartojimo vietoje, geografiškai nutolusiuose nuo elektros energijos vartojimo vietose arba elektros energijos vartojimo vietoje daugiabučiame pastate ar jo teritorijoje.
Iki šiol namų ūkių saulės elektrinėms įrengti skirta apie 12 mln. Eur ES investicijų. Subsidijomis pasinaudojo daugiau kaip 5000 namų ūkių.
Šiuo metu galite pasinaudoti saulės elektrinės skaičiuokle, kurią galite rasti mūsų pagrindiniame www.ENERGIJA24.lt puslapyje bei užpildyti elektrinės pasiūlymo formą – gausite pilną saulės elektrinės įrengimo pasiūlymą (dokumentacijos pildymas, įrengimas ir pridavimas)bei būsite asmeniškai informuoti apie paskelbtą 2021 kvietimą.
Nuotraukos šaltinis – Photo created by senivpetro.