Saulės energijos pranašumai, trūkumai

Saulės energijos pranašumai – pliusai

Tvarumas

Saulės energijos pranašumas yra tas, kad ji yra tvari alternatyva iškastiniam kurui. Nors iškastinio kuro galiojimo laikas gali greitai baigtis, saulė tikriausiai bus bent kelis milijardus metų.

Mažas poveikis aplinkai

Saulės energija, palyginti su iškastiniu kuru, daro žymiai mažesnį poveikį aplinkai. Jo šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija yra nereikšminga, nes technologija nereikalauja jokio kuro deginimo. Be to, nors koncentruojamosios saulės šiluminės elektrinės (CSP) yra palyginti neefektyvios vandens sunaudojimui, atsižvelgiant į naudojamos technologijos tipą, tinkama technologija žymiai padidina efektyvumą, o fotovoltinės (PV) saulės baterijos nereikalauja vandens gaminant elektrą.

Energetinė nepriklausomybė

Kadangi saulė šviečia visame pasaulyje, kiekviena šalis tampa potencialia energijos gamintoja, taip užtikrinant didesnę energetinę nepriklausomybę ir saugumą. Saulės energija ne tik žada užtikrinti saugumą ir nepriklausomybę nacionaliniu lygmeniu; saulės baterijas galima montuoti individualiuose namuose, suteikiant galią, kuri nepriklauso nuo prijungimo prie didesnio elektros tinklo.

Saulės energijos trūkumai – minusai

Nepastovi gamyba

Nutrūkimas viena didžiausių problemų, kurias kelia saulės energijos technologijos, yra ta, kad energija gaminama tik saulei šviečiant. Tai reiškia, kad naktimis ir debesuotomis dienomis tiekimas gali būti nutrauktas. Dėl šio pertrūkio atsiradęs trūkumas nėra labai didelė problema, nes energijos kaupimo mokėstis nėra didelis,  ypač saulėtais laikotarpiais  gali susidaryti perteklinis pajėgumas. Kadangi pasaulinis saulės energijos pajėgumas ir toliau didėja, tokios valstybės kaip Japonija ir kiti pasauliniai saulės energijos technologijų lyderiai daugiausia dėmesio skiria tinkamo energijos kaupimo plėtrai, kad galėtų išspręsti šią problemą.

Žemės naudojimas
Kitas susirūpinimas yra tai, kad saulės energija gali užimti daug žemės ir sukelti žemės degradaciją arba laukinės gamtos buveinių praradimą. Nors saulės PV sistemas galima pritvirtinti prie jau esamų konstrukcijų, didesnėms komunalinėms PV sistemoms gali prireikti iki 3,5–10 akrų vienam megavatui, o CSP įrenginiams reikia nuo 4 iki 16,5 akrų vienam megavatui. Tačiau poveikį galima sumažinti pastatant įrenginius žemos kokybės teritorijose arba palei esamus transportavimo ir perdavimo koridorius.

Medžiagų trūkumas
Tam tikroms saulės energijos technologijoms gaminti reikalingos retos medžiagos. Tačiau tai pirmiausia yra fotovoltinės technologijos, o ne CSP technologijos problema. Be to, tai ne tiek žinomų atsargų trūkumas, kiek dabartinės gamybos nesugebėjimas patenkinti būsimą paklausą: daugelis retų medžiagų yra kitų procesų šalutiniai produktai, o ne tikslinių kasybos pastangų tikslas. PV medžiagų perdirbimas ir nanotechnologijų pažanga, didinanti saulės elementų efektyvumą, galėtų padėti padidinti pasiūlą, tačiau galbūt tai galėtų padėti rasti medžiagų pakaitalų, kurių yra daugiau.

Ekologinis minusas
Vienintelis saulės energijos technologijų trūkumas yra tas, kad joje yra daug tų pačių pavojingų medžiagų kaip ir elektronikoje. Saulės energijai tampant populiaresniu energijos šaltiniu, pavojingų atliekų šalinimo problema tampa papildomu iššūkiu. Tačiau, darant prielaidą, kad tinkamo šalinimo iššūkis bus patenkintas, saulės energija sumažina šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją, todėl ji yra patraukli alternatyva iškastiniam kurui.