Prijungimas prie ESO tinklo

Informuojame, kad prieš teikiant Gaminančio vartotojo elektrinės įrengimo deklaraciją, Klientas turi būti pasirašęs Prijungimo paslaugos sutartį savitarnos svetainėje https://www.manoelektra.lt/Prisijungimas?prisijungimasIsIsores=t&nva=t. Atkreipiame dėmesį, kad patvirtinus Prijungimo paslaugos sutartį, Prijungimo sąlygos galios tiek pat laiko, kiek ir Prijungimo paslaugos sutartis.

Nusprendėte patys montuoti saulės elektrinę?

Įsirengus saulės elektrinę ir norint tapti gaminančiu vartotoju, reikalinga elektrinę prisijungti prie ESO tinklų. Tam bus reikalinga ESO pateikti atestuoto rangovo deklaraciją, kad elektrinė yra įrengta tinkamai. Patvirtinus deklaraciją ESO įrengs ,,išmanų“ dvipusės apskaitos skaitliuką ir galėsite pradėti naudotis saulės elektrine su dvipuse apskaita.

Teikiame visas paslaugas susijusias su saulės elektrinės įrengimu.

 • ESO rangovo akto pateikimas (gaminančio vartotojo deklaracija) po patvirtinto pateikimo įrengiamas ,,išmanus“ dvipusės apskaitos skaitliukas. Paslaugą galite rasti paspaudę nuorodą -> Gaminančio vartotojo deklaracija – rangovo aktas;
 • Galios didinimas (elektros įrenginių, kabelių techninės būklės patikrinimo aktas);
 • Įžeminimo įrengimas, varžų matavimo protokolas;
 • Varžų matavimas (protokolas);
 • Pažyma apie darbų pabaigą ir kitos paslaugos.
 • Atliekame montavimo, testavimo bei paleidimo darbus.

Kas būtų jeigu įsirengus saulės elektrinę jos nepriduosiu į ESO elektros tinklus – gaminsiu elektrą be dvipusės apskaitos skaitliuko?  Tokiu atveju senas skaitliukas ,,nesupras“ kas vyksta ir pagamintą perteklinę energiją fiksuos kaip elektros vartojimą. Todėl įrengus saulės elektrinę ją patartina išjungti iki ESO pakeis seną skaitliuką į naują – su dvipuse apskaita.

Ar galima atsijungti nuo ESO tinklų ir tapti nepriklausomu? – taip, galima. Tokiu atveju reikalinga saulės elektrinė su akumuliatoriais, kad būtų galima kaupti elektros energijos perteklių. Praktika rodo, kad šiuo metu dėl itin aukštos akumuliatorių kainos sistema sunkiai arba visai neatsiperka. Palankesnis ir greičiausiai atsiperkantis variantas tapti gaminančiu vartotoju ir pagal pasirinktą planą perteklinę elektros energiją tiekti į ESO tinklus.

Prekiaujame visų tipų saulės elektrinės montavimo įranga nuo tvirtinimo konstrukcijos iki modulių: montuojamoms tiek stogo, tiek antžeminėmis.

 • Moduliai,
 • Konstrukcija,
 • Kabeliai,
 • Keitikliai,
 • Jungtys ir t.t.

Dėl įrangos kainų klauskite el.paštu info@energija24.lt
Prekes galima atsiimti Kaune arba siunčiame siuntomis į visus Lietuvos miestus (galioja užsakymams nuo 100Eur)

Konsultuojame nemokamai +37064446959

Įrangą pristatome VISOJE LIETUVOJE

Ofiso adresas: Kaunas, Draugystės g. 19 

Saulės elektrinių įrangą ir paslaugą ,,ESO rangovo akto pateikimas“ galite rasti apsilanke: https://energija24.lt/saules-elektriniu-iranga/